Savigynos Mokymas

Mokome pačiu moderniausiu bei efektyviausiu būdu siekdami aukščiausių rezultatų. Mokomos efektyvios technikos, kurios priklauso nuo jūsų fizinio ir techninio pasirengimo.

Turite klausimų, o gal pasiūlymų? Skambinkite!

Smūgiai delnais ar kumščiais?

Mokomas kovinės savigynos įgūdžių visko mokaisi iš savo instruktoriaus ir manai, kad viskas, ką jis sako ir rodo yra teisybė. O kai pamatai kažkur kitur (kino filme, renginyje, YouTube, Facebook) kaip atliekamos savigynos technikos, automatiškai galvoji, kad jos yra blogos, nes jos ne tokios, kokias tave mokina.

Blogiausia yra tai, kad dauguma savigynos instruktorių tave moko tokios technikos, kuri gali privesti tik prie vieno – tavo „užpakalio” išspardymo gatvėje.

Deja, ir čia yra realybė…

Kaip atpažinti savigynos instruktorių, kuris nemokėtų apsiginti pats? Smūgiuoti mokaisi tik atvirais delnais?

Čia yra labai didelė problema. Daug instruktorių sako „Aš nemokau žmonių smūgiuoti iš kumščio, nes ranka gali sulūžti labai lengvai“ arba „geras smūgis iš delno yra efektyvesnis“!

Taigi apie šią nesąmonę..

Smūgiai delnu yra geras dalykas, tik pliaukštelėti kam nors per užpakalį.

Žmogaus kumštis yra ginklas! Jei sugebi smūgiuoti greitai, tiksliai ir stipriai jau turi nuosavą ginklą apsaugai. O jei, manai, kad pliaukštelėjimas delnu yra tolygus smūgiui kumščiu… Na, kaip nori.

Pliaukštelėjimas veiktų, jei sugebėtum iškarto „išjungti” priešininką, jei pavyktų pataikyti tiksliai, bet jei tuo metu tave talžo kumščiais, bus labai nedidelė galimybė apsiginti. Ir jei manai, kad pliaukštelėjimai delnais yra geriau, tai kodėl tarkime iš MMA kovotojų nuolat jų niekas nenaudoja? Nenaudoja, nes tai nėra efektyvu!

Žinoma, gal pliaukštelėjimas kažkokioje situacijoje ir yra geriau, tačiau tu privalai mokėti smūgiuoti kumščiais. O jei tavo instruktorius nemoka smūgiuoti arba sako, kad smūgiai kumščiu neveikia, reiškia jis tikrai nėra dalyvavęs gatvės muštynėse.

Bet… „O jei man smūgiuojant lūš kumštis ar riešas?”

Taip, ranka gali lūžti smūgio metu. Bet tai daug geriau, nei būti su sulaužytu žandikauliu, nosimi ar išmuštais dantimis.

Dauguma sako, kad išmokti smūgiuoti taisyklingai užima daug laiko … Taip, užima ir todėl savigyna yra velniškai sunkus dalykas. Tačiau savigyna yra būtent apie tai, ji reikalinga, kai situacija būna labai pavojinga. Čia tas pats, kas žaidžiant popierių, akmenį, žirkles realiam gyvenime. Nenaudok popieriaus prieš akmenį, nes tave sutraiškys.