Savigynos filosofija

Jei po kelių savaičių tu vis dar nesugebi smūgiuoti tiesiai ar normaliai laikyti rankų kovojant, gal laikas kažką keisti? Čia tiesiog konstatuojamas realybės faktas.

Turite klausimų, o gal pasiūlymų? Skambinkite!

Ar verta savigynoje durti į akis?

Jei sugrūsi savo pirštą į žmogaus akiduobę jam labai skaudės ir taip įmanoma apakinti žmogų. Čia tiesiog faktas. Ši technika yra ne tik kovos pabaigimo technika, ji gali pakeisti gyvenimus… Galima ginčytis, kad ir smūgis gali būti gyvenimą pakeičiančių veiksniu. Bet yra toks dalykas kaip „ketinimas ir tikslas“

Tavo instruktorius akcentuojasi į akių išdūrimą kovojant.

Ką daryti, kai tave sugriebia čia …? „Durk į akis”

Ką daryti jei tave pargriauna … ? „Durk į akis”

Iš esmės, kaip sakė vienas žymus MMA kovotojas, ši technika tik atrodo „basiai”, bet jei tarkime aš būčiau sugriebęs priešininką iš nugaros ir jį smaugčiau, o tuo metų priešininkas man durtu nykščiu į akį aš tikrai nepadaryčiau „auuuh” iš skausmo ir nepaleisčiau savo rankų. O pirma užbaigčiau savo techniką, t.y. smaugimo veiksmą atlikčiau iki galo ir tik po to paleisčiau rankas ir griebčiausi už akies. Bet faktas tas, kad žmogus kuris dūrė į akį jau bus užsmaugtas, o aš be akies. Sakykim taip, tai veikia, bet tikrai ne visose situacijose.

Kitas klausimas. Ar kada yra tekę įdurti žmogui į akį?

Jei tu sugrūdi pirštą į žmogaus akį, tavo tikslas buvo sužaloti akis. Paprasta! Ar galima tai pateisinti? Tarkime tau trenkė į veidą ir tu apakinai žmogų visam gyvenimui. Žinoma jei tai išprievartavimo, galimos žmogžudystės ar pagrobimo atvejis tuomet, tai yra lengviau pateisinama.

Niekas nesako, kad dūrimas į akis neveikia, tačiau savo treniruočių nereiktų statyti aplink šį veiksmą. Taigi – jei po kelių savaičių tu vis dar nesugebi smūgiuoti tiesiai ar normaliai laikyti rankų kovojant, gal laikas kažką keisti?